HŽPP

Arhiva ponuda

Pozivamo Vas na putovanje parnim vlakom

Povezite se muzejskim vlakom na relaciji Celje – Podčetrtek

Slovenske željeznice pozivaju Vas na nostalgično iskustvo putovanja muzejskim vlakom s gotovo 100 godina starom parnom lokomotivom i vagonima koji voze po slovenskoj pruzi Celje - Podčetrtek – Celje. Subotama od 22. travnja do 24. lipnja i od 9. do 23. rujna parni vlak dio puta vozi po najstarijoj pruzi u Sloveniji, staroj čak 170 godina.



NAKON PUTOVANJA NA ŠETNJU U PODČETRTEK ILI CELJE

Uz kupljenu kartu za parni vlak ostvarujete 50% popusta na kupanje u Termama Olimia, koje se nalaze u neposrednoj blizini kolodvora Podčetrtek. U termama možete koristiti spa, opustiti se i otići na masaže. Predlažemo Vam izlet turističkim vlakom u treću najstariju ljekarnu u Europi, tvornicu čokolade i posjet turističkoj farmi Jelenov greben, gdje možete susresti jelene lopatare i muflone. U slučaju da odaberete Celje, uživajte u srednjovjekovnom gradiću,  posjetite Zavičajni muzej i druge povijesne znamenitosti.

CIJENE

Karte za muzejski vlak možete kupiti na blagajni zagrebačkoga Glavnog kolodvora.

Povratna karta za muzejski vlak na relaciji Celje - Podčetrtek iznosi 14,60 eura. Djeca do 6 godina prevoze se besplatno, a djeca od 6 do 12 godina plaćaju 10,40 eura.

Do Celja možete doći redovnim vlakovima iz Hrvatske. Povratna karta na relaciji Zagreb – Celje iznosi 18 eura. Djeca do 6 godina prevoze se besplatno, a djeca od 6 do 12 godina plaćaju 9 eura.

Preporučujemo obiteljima da karte kupe po ponudi City Star s obzirom da djeca u pratnji odrasle osobe putuju besplatno (6-15 godina). Primjeri cijena karata po ponudi City Star:

  • 1 odrasla osoba i 1 dijete za 19,80 €
  • 2 odrasle osobe i 1 dijete za 29,70 €
  • 2 odrasle osobe i 3 djece za 29,70 €

 
IZLETI

Za intenzivniji doživljaj putovanja nudimo Vam mogućnost organiziranih izleta iz Ljubljane, Celja ili Podčetrtka. Cijene izleta iznose od 30 eura za odrasle i 12 eura za djecu u dobi od 6 do 12 godina. Za djecu do 6 godina izlet u pratnji odrasle osobe je besplatan. Više informacija o izletima, koje organizira agencija ABC rent a car i turizam iz Slovenije, možete saznati na broju telefona 00 386 59 070 512 ili e-mail .

VOZNI RED MUZEJSKOG VLAKA

Kolodvor/stajalište

Polazak

Polazak

Celje

9.35

 16.45

Šentjur

9.48

 16.58

Grobelno

9.54

 17.04

Šmarje pri Jelšah

10.03

 17.13

Podčetrtek Toplice

10.18

 17.28

Podčetrtek hotel

10.22

 17.32

Podčetrtek

10.25

 17.34

 

 Kolodvor/stajalište

Polazak

Polazak

Podčetrtek

11.05

 18.45

Podčetrtek hotel

11.09

 18.49

Podčetrtek Toplice

11.13

 18.53

Šmarje pri jelšah

11.28

 19.08

Grobelno

11.39

 19.19

Šentjur

11.45

 19.25

Celje

11.57

 19.37

Više informacija o vožnji muzejskog vlaka možete dobiti na brojevima telefona 00 385 1 45 77 704 (HŽ Putnički prijevoz) ili 00 386 1 29 13 391 (SŽ Slovenske željeznice) ili na e-mail potnik.info@slo-zeleznice.si 

 Od Zagreb GK do Celja i natrag možete doći sljedećim vlakovima:

Kolodvor/stajalište

Polazak

Polazak

Zagreb Gl. kl.

7.25

12.35

Dobova

8.13

13.07

Zidani most –presjedanje

/

14.16

Zidani most –presjedanje

/

15.00

Celje

9.17

15.23

 

Kolodvor/stajalište

Polazak

Polazak

Polazak

Celje

13.34

18.59

20.51

Zidani Most – presjedanje

13.52

19.23

/

Zidani most – presjedanje

15.40

19.27

/

Dobova

16.40

20.23

21.56

Zagreb Gl. kl.

17.13

20.53

22.42

Do Podčetrteka ili Imena možete doći i osobnim automobilom pa muzejskim vlakom do/od Celja. Automobilom od centra Zagreba do Podčetrteka ili Imena potrebno Vam je oko sat vremena vožnje.